In 2026 bestaat de TU/e 70 jaar en wordt Open Monumentendag Eindhoven voor de 40e keer georganiseerd. Uitgerekend in dit feestelijke jaar maakte de gemeente bekend dat ze drie gebouwen en twee publieke kunstwerken wil aanmerken als gemeentelijk monument. Dit zijn een sculptuur van Ad Dekkers, een vloermozaïek van Jan Dijker én de gebouwen Auditorium, Gemini en Ceres.
Maar de TU/e-campus is in meer opzichten bijzonder. Zo is Metaforum een rijksmonument en staan er ook tal van gebouwen die belangrijke architectuurprijzen hebben gewonnen. Samen vertellen ze het intrigerende verhaal van een inspirerende onderwijs- en onderzoeksomgeving die zijn erfgoed koestert én met zijn tijd meegaat. Tijdens Open Monumentendag nodigen we bezoekers uit om kennis te maken met deze Eindhovense monumentenwijk en zijn opmerkelijke verhaal. De openstelling van de TU/e-campus vindt plaats op zondag 13 september 2026, van 11.00 tot 17.00 uur. Er zijn rondleidingen en filmpresentaties. Meer info volgt in augustus.
Beeld: Het hoofdgebouw (12 verdiepingen, 55 meter hoog) in aanbouw, 1962. Architect: S.J. van Embden (1904-2000). Foto: Nationaal Archief